Çay Ağacı Yağı nedir ? Nasıl Kullanılır ? Faydaları nelerdir ?

Çay Ağacı Yağı nedir ? Nasıl Kullanılır ? Faydaları nelerdir ?

ÇAY AĞACI YAĞI NEDİR ? 

Çay Ağacı Yağı kullananlar faydalarını saymakla bitiremiyor ve son dönemde Çay Ağacı yağının faydaları nelerdir, nasıl kullanılır sorusu çoğu internet sitesinde, haber sitelerinde sıklıkla anlatılmaya başlandı. Esasen Huncalife ile daha önceden tanışmış olanlar bu ürünle de tanışma zevkini çoğu kişiden önce yaşadılar. Dilerseniz özellikle Cilt Bakımında mucizevi etkiler yaratan Çay ağacını ve bu bitkiden üretilmiş olan Huncalife Çay Ağacı Yağını anlatalım.

ÇAY AĞACI YAĞI FAYDALARI NELERDİR ?

Orjinal ismiyle "Tea Tree Oil" olarak bilinen Çay Ağacının tarihçesini, nerede bulunduğunu falan anlatmayacağım. Zira bizim ilgi alanımız bu bitkinin faydaları ve bu bitkiden elde edilen yağın nasıl kullanılacağı ve hangi rahatsızlıklara faydalı olacağı. Özellikle 2 maddenin altını çiziyorum bu ürünle ilgili. Bunlardan ilki Sivilce ve Akne tedavisi için, ikincisi Vajinal kuruluk rahatsızlığı için kesinlikle tavsiye ediyorum. 

Çay Ağacı Yağı; Çay Ağacı bitkisinin (Melaleuca Alternifolia ) yapraklarından elde edilmektedir. Bu bitki sadece Avusturyaya özgüdür. Dünyada başka yerde yetişmemektedir. Halk arasında Antiseptik ve Anbakteriyel özelliği ile bilinen Çay Ağacı Yağı Cilt ve Saç Bakımı için kullanıma uygundur. Geliştirilen formülasyon ile Cilt sorunlarına iyi gelir. Saçların daha bakımlı, pürüzsüz görünümünü hedefler.Cildinizde yağlılık hissi bırakmadan nemlendirir ve cildinizi arındırır.

ÇAY AĞACI YAĞI NASIL KULLANILIR ?

Çay ağacı Yağı ile Saç Bakımı :

Çay Ağacı Yağını saçlarımızda kullanmadan önce nemli saça uygularız. Az bir miktar yağı elimize dökerek yayıp saç uçlarımıza bu yağı ellerimizle yediririz. Bu işlemi uygulamak saç kırıklarımızı onaracak ve saçlarımızın daha bakımlı ve daha düz ve daha canlı görünmesine katkı sağlayacaktır. Bunun yanısıra saç diplerimizde oluşan Kabuklanma, Kepek, kaşıntı, egzama ve sedef rahatsızlılarına da iyi gelecektir. Buranın altını çiziyorum arkadaşlar. Çünkü bu ürünü bizat yakın çevremde tavsiye edip kullandırdığım (kendimde dahil olmak üzere ) onlarca kişiden hiç olumsuz geri dönüş almadım ve hepsinden çok güzel geri dönüşler aldım.

Eğer bu tarz rahatsızlıklarınız varsa kesinlikle tavsiye ediyorum. Ürünü kullandıktan kısa süre sonra etkisini gerçekten fark edeceksiniz.

Çay Ağacı Yağı'nın Cilt Bakımında kullanımı nasıl olur ?

Sivilceli bölgeye sabah akşam sürdüğünüzde hızlı bir şekilde o bölgeyi temizleyecektir. Günlük cilt bakımında kullanabileceğiniz çay ağacı yağını suyla seyredilmiş bir şekilde tonik olarak da kullanabilirsiniz. Cildinizi hem ferahlatacak hem de temizleyecektir. İz, akne, siyah nokta gibi problemlere düzenli kullanıldığında etkileri biliniyor.

Çıban: Burada dikkat edilecek olan, çıban daha olgunlaşmadan, yağın sürülmesidir. Çıban çıkacak bölge temizlendikten sonra sürülmelidir.

Herpes / Uçuk : Dudaklarda ya da genital organ kenarlarında virüse bağlı olarak çıkan herpes (uçuk) tedavisinde oldukça etkilidir. Sabah akşam temizlenmiş bölgeye boca etmeden ince bir tabaka halinde süreceğiniz çay ağacı yağı antiseptik özelliği sayesinde virüslü bölgeyi temizleyecek ve iyileşmesini sağlayacaktır. 

Dolama ve tırnak batmaları: Tırnak batması sonucu tırnağın kenarında iltihap meydana gelir. Bu bölgeye yapılacak cerrahi müdahale ile yani batan tırnağı, ya tam ya da kısmen çıkarmaktır. Bu gibi rahatsızlıklarda da çay ağacı yağı kullanılabilir.  Şöyle ki: Temizlenmiş ayağı kuruladıktan sonra tırnağın battığı yerin üstüne bir damla bu yağdan dökülür ve kuruması beklenir. Daha sonra batık olan kısım plaster ya da tırnak itici ile deri kısımla arasına mesafe konur. Çay ağacı yağını bu bölgeye döktükten sonra iltihap kurumaya başlar.. Böylece cerrahi müdahaleye de gerek kalmaz. İltihap kuruyana kadar tekrar edilmesi tavsiye edilir.

Ayak Mantarı ve Nasır:Huncalife Çay Ağacı Sabunu ılık suda eritilerek ayaklar 15 dakika suda bekletilir. Sonrasında kurulanıp Çay Ağacı yağı bölgeye sürülür ve bu işlem Sabah ve Akşam günde iki kez olmak üzere iyileşme sağlanana kadar tekrar edilir.

Ağızdaki iltihaplar: Diş eti sorunları, takma dişlerin temizliği, gargara için harika bir antiseptiktir. Suyla seyreltilmiş çay ağacı yağını diş temizliğinizde rahatça kullanabilirsiniz.

Siğil  ve Et beni tedavisinde: Elde ya da ayakta çıkan siğillerin üzerine sürülerek siğiller kurumasına yardımcıdır.

Egzama, Sedef, Yanık, Kesik, Yaralanma, Böcek sokmaları : Bu tip rahatsızlık ve yaşanabilecek muhtemel kazalarda Çay Ağacı Yağını gönül rahatlığıyla uygulayabilirsiniz. Uyguladığınız bölgede kısa sürede iyileşme sağlayacaktır. 

Huncalife Çay Ağacı Yağı ürün kullanım bilgisi, sipariş ve sorularınız için bizlere İLETİŞİM sayfamızdan ulaşabilirsiniz veya Whatsapp mesaj hattımızdan bizlere sorularınızı iletebilirsiniz.

Whatsapp İletişim : 0534 265 93 89 

Görüşleriniz bizim için değerlidir. Yazımızı sol üst kısımdaki Sosyal paylaşım sitelerinde paylaşabilir ve yorum yazabilirsiniz. Okuduğunuz için teşekkürler.

0 YORUMLAR

    Bu KONUYA henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yaz...
YORUM YAZ