Diş Macunlarında Kullanılan SLS nedir ?

Diş Macunlarında Kullanılan SLS nedir ?

Diş Macunlarında SLS nedir ?

SLS birçok Kişisel Bakım ve Temizlik ürününde köpük oluşturucu olarak işlev gören kimyasal bir bileşik olan sodyum lauril sülfat anlamına gelir. Diş macunlarında, Şampuan, Sıvı El Sabunları, Gece kulüplerinde yapılan Dans partilerinde kullanılan köpüklerin oluşumunda hep sls kullanılmaktadır. Yıllardır reklamlarda oluşturulan algı sebebiyle ne kadar çok köpük o kadar temizlik zannedilse de işin aslı malesef öyle değil.

SLS ile Ağızda Köpüklenme 

huncalife-sls-freeSLS genellikle Yüzey Aktif madde olarak adlandırılır. Kullanım sebebinin daha çok köpük elde etme olduğunu zaten söylemiştik. Özellikle diş macunlarında kullanılmasında temel sebep köpükleşmenin artmasıyla fırçanın temas edebileceği yerlerin, özellikle azı dişleri çevresinin daha rahat temizleneceği, bakterilere daha kolay ulaşılacağı varsayımıdır. Yabancı kaynaklarda yaptığım araştırmalarda ve yayınlanan makalelerde bunun aslında bir zorunluluk olmadığı açıkça belirtiliyor. Yani bakterilerin temzilenmesi için illa köpüğün artmasının ve ağzın her yerine köpüklerin nüfuz etmesinin gerekli olmadığı söyleniyor. Peki bunun zararı nedir ?
Esasen ağız içinde yarası olmayan, ağız içinde tahriş bulunmayan, dilinde, diş etlerinde hastalığı bulunmayan insanlar SLS 'in verdiği zararı hissetmezler. Fakat hissetmeselerde bu zararlı kimyasal ciltte özellikle hassas olan ağız içi kısmında çok ciddi hasarlara yol açabilir. Fakat önceliğimiz az önce belirttiğimiz Ağız içi bölgesinde yara, tahriş, diş eti rahatsızlığı vb. durumları olan bireyler için SLS içermeyen diş macunlarının kullanılması konusunda hassas davranmaları gerektiğidir. Bu sebeple Huncalife'ın SLS içermeyen Diş Macunlarını kullanmalarını kesinlikle tavsiye ediyorum. Bu arada yeniden belirtmekte fayda görüyorum. SLS ve SLES farklıdır.
Sonuç olarak çoğu insan SLS içeren Diş macunlarını kullandığında belki hiç yan etki görmemiştir ve görmeyecektir. Bazı insanlar sls nedeniyle ağızlarında tahriş yaşayabilir veya sls'ye alerjik reaksiyon geliştirebilir. ağızları rahatsız olabilir, dilleri tuhaf bir dokuya sahip olabilir veya sls pamukçuk yaralarını tahriş edebilir. Bu nadir yan etkiler nedeniyle, alerjiye yatkın veya sülfatlara duyarlı kişilerin genellikle sls içermeyen diş macunlarını tercih etmesi daha iyidir. Sonuç itibariyle Huncalife petrol kökenli SLS kullanmak yerine alternatif ve sağlıklı yollardan köpüklü diş macunu üretiyor. Böyle bir seçenek varken sağlığımızı niçin riske atalım ?

Huncalife SLS içermeyen Diş Macunları

Özetlemek gerekirse, sls içeren veya sls içermeyen diş macunları, dişleri temiz tutarken bakterileri ve gıda parçacıklarını fırçalamak için etkili seçenekler olabilir. Ancak sls “olmazsa olmaz” bir bileşen olmadığı ve bazı kişilerde sülfat duyarlılığı sorunlarına neden olabileceğinden, Huncalife Sls içermeyen macunlar üretiyor. Doğal ve Doğa dostu malzemelerin daha büyük, daha parlak gülümsemelere yol açabilecek daha mutlu ağızlar anlamına geldiğine inanıyoruz.
Sizde doğal seçeneklere yöneliyorsanız veya ağız sağlığınız için Sls içermeyen ürünler arıyorsanız Huncalife gerçekten doğru bir tercih olacaktır. Ürünlerimiz hakkında bilgi almak için veya merak ettikleriniz için aşağıdaki resimli butona tıklayıp Whatsapp'tan bize mesaj atabilirsiniz. Huncalife üyesi olmadan bize ulaşıp sipariş verebilirsiniz. Kapıda ödeme yöntemiyle ürünleri satın alabilirsiniz. Tavsiyemiz ücretsiz bir şekilde üye olup ürünleri çok cazip fiyatlara almanız yönündedir. Başka bir yazıda görüşmek üzere. Sağlıkla kalın.

huncalife-uye-ol

1 YORUMLAR

    Bu KONUYA henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yaz...
YORUM YAZ