Doğal Makyaj Nasıl Yapılır ? Sade ve Doğal Makyaj Sırları

Doğal Makyaj Nasıl Yapılır ? Sade ve Doğal Makyaj Sırları

Makyaj Nasıl yapılır ? farklı bir sorunun konusu dostlar. Bugün Doğal Makyaj nasıl yapılır ? Sırları nelerdir ? Makyajım hem sade olsun hem de Doğal bir makyaj olsun diyenlerin sorularına ve merak ettikleri konulara değineceğiz. Yabancılar buna "No Makeup Makeup" diyorlar. Yani görünen fakat yokmuş gibi duran bir makyaj diyelim özetle. Makyaj yapıyorsunuz fakat yaptığınız makyajın farkına varılması zor hatta imkansız olacak. Şahsen ben abartılı makyajlardan yana değilim. Kişisel bir görüş olarak böyle. Daha sade bir makyajın daha samimi geldiğine inanıyorum. İnsanın zaten doğal olarak güzel olduğunu ufak rütuşlarla da bu güzelliğin daha katmerli hale getirilebileceğini düşünüyorum. Bu yüzden absürd ve aşırı emek verilmiş makyajın aslında doğallığı öldürüp yapay bir yüz ifadesi ortaya koyduğunu düşünmekteyim. Tabi herkesin görüşüne saygı duyduğumu da belirteyim. Ben sadece kendi görüşlerimi dile getiriyorum. Neyse daha fazla gevezelik etmeden konumuza geçelim...

1. AŞAMA

 

Fondöten testi. Yüzünüze uygulamadan önce Yüz bölgenize en uygun renk tonu için boyun bölgenizde ufak bir uygulama yaparak test edebilirsiniz. Eğer uygunsa devam.

2. AŞAMA

Fondöten cilde uygulanırken ıslak makyaj süngeri kullanılmalı ve tampon hareketlerle uygulanmalıdır. Cildinize kusursuz uyum sağlaması açısından başlangıç ve bitiş için sizlere Huncalife Fondötenleri kesinlikle tavsiye ediyoruz. Sağlıklı, Doğal ve Bitkisel ürünler cildinizle barışıktır.  Aynı zamanda görünmeyen makyaj için idealdir.

gozalti-morluklari

Belkide makyaj noktasında en çok sıkıntı yaşanan bölgelerden birisi Gözaltı morlukları. Bu sebeple hem yorgun görünümün önüne geçmek için hem de gözaltı bölgesinde canlı bir görünüm elde etmek için seçmeniz gereken kapatıcı oldukça önemli.

GÖZALTI MORLUKLARINI KAPATMA

Gözaltı kapatıcısının, gözlerin altına ters üçgen şeklinde uygulanması gerekiyor. Kapatıcıyı o bölgeye bolca sürmek çoğu kişinin düştüğü bir yanlış. Doğrusu uygulama bölgesine doğal bir görünüm kazandırmak için nokta nokta uygulama yapılmasıdır. Böylece daha etkili bir sonuç alınabilir. 

Kapatıcıyı gözaltı morluklarının olduğu bölgeye uyguladıktan sonra dilerseniz parmaklarınızla dilerseniz makyaj süngeriyle dağıtabilirsiniz tercih sizin. Bu hususta parmaklarınızla bu uygulamayı yapmanızın daha keskin ve net sonuçlar vereceğini hatırlatmış olalım. Mühim olan gözlatı morluklarının olduğu kısmın dışına taşmadan bu uygulamayı yapmanızdır.

DOĞAL GÖZ MAKYAJI

goz-makyaji-nasil-yapilir

Göz makyajında da aşırıya kaçmadan doğal ve birazda ışıltılı renkleri tercih ederek canlı bir görünüm kazanabilirsiniz. Bunun için toz far kullanımını bırakıp likit ve kremsi ürünleri tercih edin. Böylece yazın sıcak koşullarında kalıcı aynı zamanda ıslak bitişli bir sonuç elde edersiniz.

1. AŞAMA 

Göz kapağınızın üzerine uyguladığınız farı parmak hareketlerinizle tampon uygulayarak dağıtın. Bu şekilde daha kalıcı bir görüntü elde etmiş olacaksınız. Açık renk tercih etmenizi kesinlikle öneriyoruz. Bu sayede gözleriniz daha belirgin görünecektir.

2. AŞAMA

Gözlerini daha belirgin ve gölgeli göstermek için aynı far rengini daha yoğun olarak gözlerinin katlanma çizgisine uygula. Katlanma çiZgisine uyguladığın farı parmaklarınla hafifçe dağıtabilirsin fakat farının kaşlarına doğru çıkmasına izin verme. 

HACİMLİ VE DOĞAL KİRPİKLER İÇİN TAVSİYELER

hacimli-kirpikler

Bu adıma en önemli husus kirpiklere defalarca maskara uygulanmış bir görünüm yerine doğal görünümlü fakat hacimli bir kirpik profili çizmek. O zaman ne yapmalıyız ? Doğru bir maskara tercihi ve tek kat uygulama yapmak.

1. AŞAMA

Maskara uygulamadan önce mutlaka kirpiklerini kıvırmalısın. Kirpik kıvırıcını kirpik diplerine oturt ve kirpiklerini 10 saniye boyunca kıvır. Bu adım sayesinde doğal ve kendiliğinden hacimli kirpiklere ulaşacaksın. Şimdi kirpiklerine maskara uygulama zamanı. Maskaranı kirpik ucundan uçlarına doğru zig zag hareketlerle uygulamalısın. Bu adım sayesinde maskara fırçandaki ürünü, kirpiklerinin arasına eşit bir şekilde yaymış olacaksın. Bu kirpik uzatma tekniği sayesinde kirpiklerine çok fazla maskara uygulamadan tek adımda etkili bir sonuç alabilirsin. 

DOĞAL ALLIK UYGULAMA

dogal-allik-uygulama

Yanaklarda Normal bir kızarıklık görüntüsü veren allık uygulaması olmazsa olmazımız. Allığı çok fazla abartmadan ve çok fazla yaymadan yanakların ortasını hedef alarak uygulamalısın.

1. AŞAMA 

Burada iş size düşüyor cilt renginizle en uygun allığı seçmelisiniz. Dilerseniz tek renk dilerseniz bir karışımla elde edeceğiniz en uygun allığı uygulayın. 

 

Doğal görünüm için allığı yanağınıza gülümseyerek uygulayın. Hafif dokunuşlar ve yuvarlak hareketlerle uygulama yapın. Fırça yardımıyla saç diplerine kadar uzatın.

DOĞAL VE PARLAK DUDAK MAKYAJI UYGULAMASI

dudak-makyaji

Parlak Dudak makyajları belki 1990 larda modaydı ama sonradan bu etkisini kaybetti diye düşünebilirsin. Son zamanlarda trend yeniden parlak dudak makyajı o sebeple bizde aşırıya kaçmadan ve tenrenginle uyumlu bir dudak makyajını öneriyoruz.

1. AŞAMA

Ruj sürmeye dudaklarınızın orta kısmından başlayın ve kenarlara doğru devam edin. 2 kattan fazla uygulama yapmayın.

Orta kısma daha açık renk uygulama veya aydınlatıcı kullanmak dudakları daha dolgun gösterir. Buraya kadar doğal makyajı anlatmaya çalıştık. Şimdi deneme ve uygulama sırası sizde... Doğal Makyaj Sırlarını, Doğal Makyaj yapımı ve ürünlerini, Doğal Makyaj tüyolarını ve Doğal görünümlü makyajın inceliklerini anlattığımız yazımız burada sona eriyor. İletişim için ...

 

0 YORUMLAR

    Bu KONUYA henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yaz...
YORUM YAZ