Egzama ve Sedef Hastaları neleri kullanmalı ?

Egzama ve Sedef Hastaları neleri kullanmalı ?

EGZAMA VE SEDEF NEDİR ?

Çok farklı sebeplerle ortaya çıkabilen 2 farklı rahatsızlıktan yani Egzama ve Sedef'ten bahsedeceğiz. Baştan söyleyelim genel itibariyle Egzama ve Sedef aynıymış gibi düşünülüyor fakat aynı değil. Bu konuda Türk Dermatoloji Derneği Üyesi Prof. Dr. Güzin Özarmağan, ülkemizde 1,5 milyon civarında kişinin sedef hastalığıyla mücadele ettiğini söylüyor ve uzaktan bakıldığında aynı gibi görünse de ikisinin farklı hastalıklar olduğunu belirtiyor.

SEDEF NEDİR ?

sedef-nedir

Sedef Kronik bir hastalık. Şekli anlamda bozulmalara yol açan, hastanın hareketlerini kısıtlayan ve bu durumdan dolayı psikolojik olarak hastayı toplumun dışına iten ve giderilemeyen bir rahatsızlık. Sedef, kızarıklık ve kepeklenme ile başlayıp eklem bölgeleri ve en çok da dirsek gibi sürekli temasa maruz kalan yerlerde ortaya çıkmakta. Bu rahatsızlık sebebiyle insanlar kendilerini toplumdan soyutladıkları gibi bazı meslek gruplarında gözle görülen bu rahatsızlıklarından dolayı işe alınmama veya işten çıkarılma gibi sorunlar yaşıyorlar.

EGZAMA NEDİR ?

egzama-nedir

Şimdi gelelim Egzama nedir ve neden olur kısmına... Egzamanın ortaya çıkmasında çok farklı etkenler sayılabilir fakat bunların başında genel itibariyle psikosomatik sebepler yer alıyor. Nedir bu ? Özetle şöyle diyelim içe dönük ve sıkıntılarını,dertlerini içe atan insanlar, geçmişe dönük sıkıntılarını kendi iç dünyasında sürekli muhasebe edenler bu rahatsılıkla daha çabuk karşılaşıyor. Bunun dışında özellikle kimyasal ürünlerin kullanımı da cilt üzerinde egzama vb.  rahatsızlıklara yol açabiliyor. Deride kızarıklık, kaşıntı, şişme ve deride kabarcıklarla ortaya çıkan rahatsızlık dayanılmaz bir hal alabiliyor.

EGZAMA ve SEDEF HASTALARI NELERİ KULLANMALI ?

Egzama ve sedef rahatsızlıklarının birçok farklı sebebi olacağı gibi en çok bilinen sebepleri stres ve kimyasal kullanımına karşı vücudun reaksiyon göstermesidir dedik. Bu tür rahatsızlıkları olan kişiler, beslendikleri gıdaların doğallığına dikkat etmelerinin yanı sıra,kullandıkları kişisel bakım,kozmetik ve deterjanlarda da bitkisel ürünler kullanmalıdır.

Günümüzde Egzama ve Sedefin yüzde yüz tedavisi bulunmamaktadır. Buranın özellikle altını çizelim zira ne biz ne de bir başkası kesin çözüm öneremez. Öneren doğruyu söylemiyordur. Ama şunu belirtmekte fayda var bu hastalığa mahkum değilsiniz ve bu hastalıktan minimum düzeyde etkilenmek elinizde. Hastalığı kontrol altında tutup, cildimizdeki şekilsel bozuklukları gidermekte elimizde...

Egzama ve Sedef rahatsızlıkları deride kaşıntı,döküntü,su toplama,yarılma,kırmızı üzeri beyazlaşmış yaralar...gibi çeşit çeşit nüksetmektedir.

EGZAMA VE SEDEF YARALARI İÇİN NELER KULLANMALIYIZ

Biz bu konuda sizlere Huncalife markalı ürünleri tavsiye ediyoruz. Çünkü bizzat Eşim olmak üzere yakın çevremizde birebir bu ürünü tavsiye edip kullandırdığımız herkesten çok mükemmel geri bildirimler aldık. İnternet ortamında araştırdığınız vakit Huncalife ürünleri ile egzama ve sedef rahatsızlıklarında muhteşem sonuçlar elde edenlerin sayısının hiçte az olmadığını göreceksiniz.

EGZAMA VE SEDEF İÇİN HANGİ ÜRÜNLERİ NASIL KULLANMALIYIZ ?

Öncelikle yaralarımızın daha çabuk iyileşmesi için,

  • Huncalife Çay Ağacı Kremi

  • Huncalife Çay Ağacı Sabunu

  • Huncalife AynıSefa Kremi

  • Huncalife AynıSefa Sabunu

cay-agaci-seti

Her gün düzenli olarak sabunla dezenfekte ettikten sonra ,kremleri uygulayacağız. Burada şu ayrıntıyı belirtelim. Genel olarak ürün satın almak isteyenlerle birebir görüşüp rahatsızlıkları ile ilgili resim istiyoruz ki ona göre bir tavsiyede bulunabilelim. Ama buradan özetlemek gerekirse rahatsızlık epeyce ilerlemişse genel itibariyle Çay Ağacı Sabunu ve Kremini, henüz fazla yayılmamış ve başlangıç düzeyinde ise Aynısefa Sabunu ve Kremini tavsiye ediyoruz.

Günde 2 defa Sabunla dezenfekte edildikten sonra Krem sürülür.

KİŞİSEL TEMİZLİĞİMİZ İÇİN HANGİ ÜRÜNLERİ KULLANMALIYIZ

 Egzama veya Sedef olan bölgeler Saçlarda ise;

 Huncalife Çay Ağacı Şampuan

Egzama veya Sedef Vücutta ise;

Huncalife At kestanesi Duş Jeli

El sıvı sabun yada çay ağacı sabunu

 

Egzama ve Sedefin Tekrar Çıkmaması için;

*Kıyafetlerinizi yıkarken Huncalife Bitkisel Deterjanlarını tercih edin.

*Evde kullandığınız Temizlik Ürünlerini Huncalife Bitkisel Temizlik ürünleri ile değiştirin.

NOT:Hayatınızdan kimyasal ürün kulanımını ne kadar çıkarırsanız ,egzama ve sedeften o kadar çabuk kurtulursunuz.Tüm ihtiyacınız olan ürünleri sayfamızdan alabilirsiniz.

İletişim için ;

Yorum yazabilirsiniz, 

İletişim Sayfamızdan mesaj bırakabilirsiniz,

Whatsapp iletişim hattımızdan bize yazabilirsiniz : 0 534 265 93 89

Bunca şey anlattık. Dilerseniz burdan sonrasında ürünlerimizi kullananlardan gelen resimleri sizlerle paylaşalım. Yorum sizin...

sedef-egzama-oncesi-sonrasi1

huncalife-cay-agaci

cay-agaci-huncalife

ayakta-egzama

huncalife-aynisefa-sedef-egzama

cay-agaci-sabunu

0 YORUMLAR

    Bu KONUYA henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yaz...
YORUM YAZ