Evde Doğal Cilt Bakımı nasıl yapılır ? 3 Altın Kural

Evde Doğal Cilt Bakımı nasıl yapılır ? 3 Altın Kural

EVDE DOĞAL CİLT BAKIMI NASIL YAPILIR ?

Güzellik için Cilt bakımı önemlidir. Evde Doğal Cilt Bakımı nasıl yapılır konumuzda sizlerle 3 altın kuralı paylaşacağız. Fakat Cilt bakımı yapayım derken güzelliğinizden ve daha da önemlisi sağlığınızdan olabilirsiniz. Günümüzde Kozmetik sektöründe kullanılan zararlı kimyasal ürünler özellikle Cilt Kanseri gibi pek çok rahatsızlığa sebep olabiliyor. Tüm bunları göz önünde bulundurduğumuzda Cilt Bakım ürünlerini kullanırken özellikle ürün içeriğine dikkat etmenizi bir kez daha tavsiye etmiş olalım. 

Cilt Bakımı ve makyaj için Cilt bakım merkezleri yerine evde kendi makyajını ve cilt bakımını yapanlara yönelik 3 Altın tavsiyemiz olacak bu yazımızda.

Güzellik ve cilt bakımı birbiriyle yakından alakalı iki kavram. Sağlıklı ve güzel bir cilt her daim güzelliğin ölçütü olarak görülmüştür. Erken yaşlarda cildiniz için iyi alışkanlıklar edinmek cildinizin, dolayısıyla sizin, yıllar geçse de genç ve güzel görünmenize katkıda bulunur. Sağlıklı beslenmek, bol su tüketmek ve sık sık egzersiz yapmanın yanında güzel bir cildin yolu düzenli yapılan doğru bir cilt bakımından geçiyor.

CİLT BAKIMI'NIN 3 ALTIN KURALI

CİLT BAKIMINDA 1. ALTIN KURAL : HER ŞEYİN BAŞI TEMİZLİK

Cilt bakımının ilk maddesi cildin her daim temiz tutulmasıdır. Makyaj yapmıyorolsanız bile günlük hayatta kirli havadan olumsuz etkilenen cilt her akşam temizlenmelidir. Nasıl ki eve geldiğinizde ellerinizi sabunlayıp yıkıyorsanız, cildinize de her zaman aynı hassasiyeti göstermeniz gerekiyor. Genç, sıkı, parlak ve pürüzsüz bir cilde sahip olmak herkesin hayali olsa da birçok kişi yoğun hayat temposu sebebiyle cildine vakit ayıramıyor. Ancak her gün 10-15 dakikada yapılan düzenli bir bakım cildinizde gözle görülebilir bir fark yaratacaktır. Cilt bakımının ilk adımı cildinizi temizlemektir. Makyajınız varsa öncelikle cildinizi makyajdan arındırmak cilt bakımının en önemli kuralı. Ardından makyaj olsun ya da olmasın cilt tipinize uygun bir ürünle cildinizi yıkayarak gün içerisinde hava kirliliğinin neden olduğu kirden; ölü derilerden, makyaj kalıntılarından ve hatta elinizin yüzünüze temasıyla yüzünüze bulaşan mikroplardan arınmalısınız. Cildinizi yıkadıktan sonra süreceğiniz tonik ise ciltteki gözenekleri tıkayan kalıntıları temizler, gözeneklerinizin açılmasını sağlar, cildi sıkılaştırır. Bu temizleme işlemi için illa kimyasal piyasa ürünleri şart değildir. Fakat bu ürünleri günümüzde her birimiz  kullanıyoruz. Bu konuda sizlere ısrarla Huncalife'ın Paraben, Parafin ve SLS içermeyen ürünlerini tavsiye ediyoruz.

2. ALTIN KURAL : CİLDİNİZE GEREKEN NEM ORANI

Cildinizin temizlendiğinden emin olduktan sonra ise yapılması gereken cilde ihtiyacı olan nemi vermektir. Cildinizin gece boyunca nem kaybeder. Ayrıca cilt metabolizması geceleri daha hızlı çalışır, cilt yenilenir. Cildinizin kan dolaşımı geceleri gündüze kıyasla daha hızlı olur bu sebeple gece cilt bakımına özen göstermek gerekir.

Gece kullanacağınız cilt tipinize uygun bir nemlendirici cildinizin kuru kalmasını engellerken aynı zamanda cilt yenilenme sürecine katkıda bulunur. Gündüz kullandığınız nemlendiricilerin en büyük yararı ise cildinizi güneşin zararlı ışınlarından korumaktır. Cildinizin güneş ışınlarına korumasız olarak maruz kalması cilt kanserinden güneş yanıklarına; erken yaşlanmadan cilt lekelerine kadar sayısız olumsuz sonuç doğurabilir. Gündüz kullandığınız nemlendiriciler aynı zamanda cildin nem dengesini gün boyu koruyup dış etkenlerin cilt altına yerleşip kirlilik yaratma ihtimalini engeller, makyajın cildinizde yaratabileceği zararı minimuma indirir, cildinizin kaybettiği nemi geri kazanmasını sağlar.

3. ALTIN KURAL : GÜNEŞİN YAKICI ETKİSİ VE GÜNLÜK STRESTEN ARINMAK İÇİN KREM TAKVİYESİ

Dışarı çıkarken güneş koruyucu kreminizi sürdüğünüzden emin olun. Bu kremlerin etki süreleri genelde kısa süreli olduğundan yanınızda bulundurmanız güzel bir tercih olacaktır. Gün boyu maruz kaldığınız stres, hava kirliliği, yanlış beslenme ve susuzluk gibi etkenler cildinizin hasar görmesini sağlar. Gece boyu bu hasarı onaracak gece kremleri de cilt bakımı rutininin olmazsa olmazıdır.

Son olarak şu güzel tavsiyeleri de bir kenara not edin isterseniz :

Daha iyi bir cilde sahip olmak için şu alışkanlıkları da edinin!

  • Sık sık su için, çalıştığınız yerde, yakınınızda mutlaka bir şişe su olsun, gördükçe için.
  • Cildinize iyi gelecek vitaminleri alabilmek için bu vitaminlerin bol bulunduğu sağlıklı gıdalar tüketin.
  • Özellikle kış aylarında dudak merhemi ve çatlak merhemlerini sürmeyi aksatmayın.
  • Uykunuzu yeterince alabildiğinizden emin olun.
  • Aşırı sıcak suyla duş almayın, aşırı sıcak cildinizi tahriş eder.

Huncalife Cilt Bakım ürünleriyle ilgili gerek yazılı, gerek videolu paylaşımları web sitemizden takip edebilirsiniz. Sitemize Ana Sayfamızdan Abone olmayı unutmayın. Yeni paylaşımlarımız mail adresinize otomatik olarak gelsin.

0 YORUMLAR

    Bu KONUYA henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yaz...
YORUM YAZ