Huncalife Nature Black Garlic-Siyah Sarımsaklı Şampuan 350 ml

Huncalife Nature Black Garlic-Siyah Sarımsaklı Şampuan 350 ml

HUNCALİFE SİYAH SARIMSAKLI ŞAMPUAN

Huncalife Saç Bakımı Serisine bu ay yeni bir üyemiz daha katıldı. Huncalife Nature Siyah Sarımsaklı Şampuan. Orjinal ismiyle Black Garlic. Belkide çoğumuz Siyah Sarımsak kelimesini ilk defa duyuyor. İlk olarak kısaca Siyah Sarımsak nedir ona değinelim. Kısaca dedim çünkü sadece siyah Sarımsak ile ilgili ayrıntılı bir makaleyi de bu hafta yayınlayacağız.

SİYAH SARIMSAK NEDİR ?

Beyaz sarımsak, 60 gün süreyle belirli nem ve ısı koşulları altında kurutulur. Bu işlem sonucunda dişleri beyaz halde olan sarımsak siyah hale dönüşür. İşlem, sarımsağın içerisinde yer alan faydalı madde oranını artırarak daha sağlıklı hale gelmesine zemin hazırlar. Siyah sarımsak tıpkı beyaz sarımsak gibi tamamen doğaldır.

Beyaz sarımsakta yer alan antibiotik ve anti-fungal özelliği olan allicin maddesi siyah sarımsakta fermentasyon sonucu S-Allyl cysteine (SAC) maddesi haline gelir. Beyaz sarımsakta 0,30 mg/gr iken siyah sarımsakta SAC maddesi 5,80 mg/gr seviyelerine çıkar. Yani yaklaşık 19-20 kat fazla orandadır.

SİYAH SARIMSAK NELERE İYİ GELİR ?

  • Saç dökülmesi,
  • Saç kırılması,
  • Yıpranmış ve Zayıf saçları yapılandırmaya
  • Saç parlaklığına faydası bulunmaktadır.

Saça bu kadar faydalı bir bitkinin tabii ki şampuanının da revaçta olması çok normal. Fakat sarımsaklı şampuanın faydalarına geçmeden önce bu şampuanın ham maddesi olan sarımsağın saça faydasından bahsetmek gerekir. 

Sarımsağın saça faydaları :

•Saç dökülmesini ciddi oranda azaltıyor. 
•Eğer saçlarınız genetik olarak dökülmüyorsa, çevresel faktörlerden dolayı, yani saç derinizde olan hassaslaşmadan ve rahatsızlıktan dolayı dökülüyorsa, sarımsak bu dökülmeyi kısa sürede gözle görülür şekilde azaltıyor.
•Saçta artış sağlıyor.
•Saç dökülmesini önlediği gibi yeni saçların çıkmasını da hızlandırıyor. Aynı zamanda saçları kalınlaştırıp daha hacimli görünmesine de yardımcı oluyor. Bir yandan da saça parlaklık kazandırıyor. Bu yüzden saçın kalitesi yükseliyor; saçlar daha dolgun, parlak ve sağlıklı oluyor. 
•Sarımsak kepek problemini bitiriyor. Direkt olarak saç derisine işlediğinden dolayı saç derisini güçlendiriyor. Bu yüzden kepeğe karşı da en etkili sonuçları veriyor.

Sarımsaklı şampuanın saça faydaları

Sarımsağın birçok faydası olmasına karşın kokusu maalesef kullanımını zorlaştıran bir etkendir. Sarımsaklı şampuanlar kokusuz üretildiğinden dolayı kullanımı epey kolaylaşıyor.

Sarımsaklı şampuanlar bitkisel ürünlerdir. İçerisinde birçok vitamin ve yağlar bulunur. Bu da saça ekstra bakım sağlar. Aynı zamanda sarımsaklı şampuanların herhangi bir yan etkisi de yoktur.

Gün boyunca saç şekillendiricilerin ısılarına maruz kalan ve boyadan yıpranan saçlara gözle görülür onarım sağlar. Bu şampuanlardan etkili sonucu alabilmek için ise en az bir ay düzenli olarak kullanılması gerekir.

Huncalife siyah Sarımsaklı Şampuanı dilerseniz Huncalife üye ol linkimizden üye  olarak daha indirimli alabilirsiniz. Dilerseniz İletişim kısmından bize yazarak üye olmadan kapıda sipariş yöntemiyle de satın alabilirsiniz.

HEMEN SİPARİŞ VEREBİLİRSİNİZ -

1 YORUMLAR

    Bu KONUYA henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yaz...
YORUM YAZ