Para Kazanma Yolları | Nasıl Para Kazanılır ?

Para Kazanma Yolları | Nasıl Para Kazanılır ?

Para Kazanma yollarını konuşalım bugün. Nasıl Para Kazanılır ? Para Kazanmak için neler gereklidir ? Ve bu konuyu samimiyetle okuyan herkese aklını başına getirecek ciddi tavsiyelerde bulunalım. Çünkü günümüzde artık ekmek aslanın midesinde sözü geçerliliğini yitirdi. Aslanı da yediler. Dahası yaşadığı ormanı bile yok ettiler. Para kazanmak artık gerçekten zor. Tabi para kazanmak deyince ölmeyecek ve kıt kanaat geçinecek kadar para kazanmak elbette her daim mümkün. Vasıflı veya vasıfsız olarak çalışabileceğiniz tonlarca iş var ama bu işten elde edeceğiniz gelir size yetecek mi ? Asgari ücret veya daha düşük bir maaşla geçinebilecek misiniz ? Bu pahalılıkta kendiniz ve aileniz refah içinde yaşayabilecek misiniz ? 

PARA KAZANMA YOLLARI NELERDİR ?

İnternet ortamında Para Kazanma yolları ve taktikleriyle ilgili yüzlerce yazı ve video var. Herkes bi şeyler anlatıyor. Benim özellikle dikkatimi çken konu ise şu oldu. Genel itibariyle tavsiyeler hep kişilerin net ortamında kendi para kazandıkları sistemlere, tıklama başına para kazandıkları sitelere insanları yönlendirmesiyle nihayet buluyor. Ben burada farklı mı yapacağım. Esasen bu sorunun cevabı hayır. Çünkü bende sizlere eşimle birlikte yaptığımız ve para kazandığımız yöntemi anlatacağım. Bu yöntemin üzerine ilaveler de yapacağım tabi. Fakat sizleri tıklama başına para kazanacağım veya size değil bana kazandıracak bir yola sevk etmeyeceğim. Şimdi geçelim konumuza :
Burada bahsini yapacağımız belli başlı hususlar dilerseniz ek iş olarak dilerseniz duruma göre tek iş olarak yapabileceğiniz işler.

       İnternetten Nasıl Para Kazanılır ?

Günümüzde özellikle revaçta olan ve uzun yıllar boyunca da devam edecek olan bir kazanç kapısı internetten para kazanma. İnternet o kadar geniş bir mecra ki bu ortamda ciddi anlamda paralar kazanabileceğiniz çok fazla alan mevcut. Fakat burada devreye sizin bilgi ve birikiminiz giriyor. İnternet ve Bilgisayar kullanımı noktasında ne düzeydesiniz ? Bu sorunun cevabını siz vereceksiniz ve önerilerime göre şayet bu konularda iyiyseniz net bir ifadeyle gerçek manada para kazanabileceğiniz imkanları göreceksiniz. Listeyi çok uzun tutmayacağım zira bu konuda otoriteler bellidir ve macera aramaya gerek yok diye düşünüyorum.

Youtube Para Kazanma

youtube-para-kazanma

Artık herkes youtuber oldu malum. Eline kamerayı alan, cep telefonuyla çekim yapan herkes açıp kanalını abone kasma arayışına giriyor. Fakat büyük bir şevkle giriştikleri bu yolda bakıyorlar ki; durum hiç öyle kolay değil 1-2 video sonrasında terki diyar ediyorlar. Aslında çoğu insanın en büyük yanılgısı bu. İnsanların paraya ihtiyacı var. Para kazanmayı da istiyorlar fakat bunu en kestirme ve kısa yoldan yapmak varken sabırla beklemeyi, özgün bi şeyler yapmayı ve en mühimi bu işin en az 1-2 yıl sonra meyve vereceğini bilmeleri gerekiyor. “Bedava Peynir sadece Fare kapanında olur !” bunu unutmamak lazım. Yakın dönemde yaşanan Çiftlik Bank faciası bunun en bariz örneği aslında. Emek vermeyi, sabretmeyi, azimle çalışmayı önemsemeyip oturduğu yerden kısa yoldan köşeyi döneceğine inanan binlerce insanın milyarlarca lira dolandırılması ibret alınması gereken bir ders aslında. İşte bu ve benzeri sebeplerden dolayı sizlere bir hedefiniz varsa Youtube kanalı açmanızı öneriyorum. Gerçekten çok ciddi paralar kazanabilirsiniz. Youtube’da nasıl para kazanacağınızı ve bu konuda tavsiyelerimin ne olduğunu anlatan başka yazılar ve videolar paylaşacağım. An itibariyle eski sayfa ve sitelerimin hiçbirisi yok ve bende şu an sizler gibi sıfırdan başlamış durumdayım. Birlikte çıktığımız bu yolda ara ara güncellemeleri sizlerle de paylaşacağım ki emek verip sabredince zamanla neler başaracaksınız.

Google Reklamlarından Para Kazanma

Bir başka para kazanma yöntemi ise Google Reklamcılığı. Bir web sitesi açıp Google Reklamları yayınlayarak yine ciddi oranlarda para kazanabilirsiniz. Tabi Google reklamından elde edeceğiniz kazançlar youtube’a oranla daha düşük olacaktır. Eğer reklam rekabeti konusunda yüksek tıklama ücreti alabileceğiniz bir site değilseniz çok fazla umutlanmayın derim. Bizim konumuz kozmetik sektörü olduğu için kazançlar fena değil diyebilirim. Tabi reklam geliri noktasında güzel paralar kazanmak için en az 1 yıl gibi bir süreyi ve özgün, kaliteli içerikler yazmanız gerektiğini tekrar hatırlatalım. Açacağınız site ister ücretli domain ve host alarak açılmış olsun ister Blogspot, wordpress, vix vb. ücretsiz blog açabileceğiniz siteler olsun sadece kendiniz olun ve yazın yazabildiğiniz kadar. Bunların elbette belli başlı kuralları ve kriterleri var bunları da vakit buldukça anlatacağım.

internetten-para-kazanma

İnstagram Reklamcılığından Para Kazanma

Facebook’un eski popülaritesi kalmadı artık. Dünya gündeminden farklı olarak ülkemizde sosyal medya kullanımı biraz farklılık gösteriyor. Daha yavaş ilerliyoruz diyelim. An itibariyle ülkemizde en yaygın olan sosyal medya sitelerinden belkide en revaçta olanı İnstagram. Peki instagramdan nasıl para kazanabilirsiniz ?

Açtığınız sayfayı tamamen gerçek takipçilerle büyüterek ve belli bir kullanıcı kitlesine ulaştıktan sonra çok aşırıya kaçmadan başka sayfa ve ürünlerin reklamını yaparak gelir elde edebilirsiniz. Örneğin 60 bin takipçili bir sayfa tek post paylaşımıyla ilgili bir reklam için 40 tl ücret istedi. Günde sadece 1 reklam aldığını düşünürseniz aylık 1.200 TL reklam geliri elde edebilir. Kaldı ki takipçisi çok daha fazla olan sayfaların isteyeceği tutarları siz hesap edin.

Facebook Reklamcılığından Para Kazanma

Tıpkı İnstagramdaki mantıkla aynı aslında Facebook Reklamlarından para kazanma mantığı. Fakat kesinlikle tavsiye etmiyorum. Benim açımdan facebook artık son demlerini yaşıyor. Bugün baktığınızda 500 bin takipçisi olan hesaplar bile gönderilerinde çok komik oranlarda beğeni ve yorum alıyorlar. Ancak Facebookta reklam yayınlarsanız göndeirleriniz daha fazla etkileşim alıyor. Facebook’u yine kullanın ama tanıtım maksatlı buradan bir gelir elde ederim mantığı bu saatten sonra bence gereksizdir.

Burada böylesine engin bir deniz olan sosyal mecrada para kazanabileceğiniz tüm ortamları anlatmamız gerçekten imkansız. Fakat ben geriye kalan çoğu mecranın gelir geçer olduğunu düşünüyorum. Ciddi anlamda emek verdiğinizde emeğinizin karşılığını alabileceğiniz siteler ve imkanlar yukarıda saydıklarımdır arkadaşlar.

Konuya bu yazıyla giriş yaptık. Fakat bizim hedefimiz Network işiyle meşgul olanların gerek gerçek hayatta gerek sosyal ağlarda yani internette nasıl para kazanacağı ? Bu konuyla ilgili yazı ve videolarımız için lütfen sitemizi takipte kalın. Ana Sayfadan E-Bülten’e ücretsiz kayıt olarak sitemizde her yayınlanan yazıdan anında haberdar olabilirsiniz.

0 YORUMLAR

    Bu KONUYA henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yaz...
YORUM YAZ